Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları Arıza

(5 PUAN)

Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme


Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Arıza/Hata Kodu

Hotpoint ariston indesit çamaşır makinelerinde arıza kodları aynı olmaktadır. 

Sinyal veren led aşağıdan yukarı doğru yada soldan sağa doğru sayarak f kodu ile hata sayısı belirlenir.(margarita ) modelleri hariç.

Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F1 = Elektronik devre kartı hatası
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F2 = Motor devresi hatası
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F3 = Sıcaklık algılama hatası
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F5 = Atık boru tıkanması veya pompa çıkışı
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F6 = Kapı kilidi hatası
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F7 = Elektronik devre kartı hatası / ısıtma devresi hatası
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F8 = Isıtıcı hatası
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F9 = Yazılım hatası
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F10 = Soğuk doldurma yok. Muslukların açık olup olmadığını veya tahliye hortumlarının bükülmüş olduğunu kontrol edin.
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F11 = Sıcak doldurma yok. Muhtemelen donmuş borular nedeniyle ortam sıcaklığının donma noktasının altında olması muhtemeldir. 
Ayrıca, muslukların açık olup olmadığını veya tahliye hortumlarının bükülmüş olduğunu kontrol edin.
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F12 = Karışık dolgu yok. Suyun musluklarda açık olmaması muhtemeldir. üst kontrol kartının ana kontrol kartıyla iletişim kurmadığını, kablolarını ve bağlantılarını kontrol edin.
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F13 = Su kaynağını, giriş valfini ve sıcak ve soğuk hortum bağlantılarını kontrol edin.
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F14 = Su ısıtmayla ilgili bir arıza meydana geldi.
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F15 = Su pompalanmıyor ve bir sel durumu meydana gelebilir. Drenaj hortumunun önerilen minimum yüksekliğe kadar yükseltildiğini ve borunun tıkanmadığını kontrol edin.
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F16 = Son derece yüksek su seviyesi Su kaynağını ayırın veya kapatın ve su seviyesinin daha fazla yükselmediğinden emin olun.
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F17 = Kapı düzgün kapatılmamış. Kapıyı saat 3 konumunda sıkıca kapatın.
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F19 = Fan motoru veya ısıtma hatası (yalnızca yıkayıcı kurutucular) 
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F20 / 1  = Termistör direnci düştü veya sıcaklık tarama sırası yanlış. Ortam sıcaklığı donmanın altında olabilir.
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F30 / 31 = Bir motor sürücü sorunu oluştu. Programı tekrar çalıştırmayı deneyin. Sorun devam ederse
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F40 = Isı adımı sırasında koruma seviyesinin altındaki su.
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F41 = Su seviyesi tespit dizisi yanlış.
Hotpoint Ariston İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F50 / 51 = Müşteri dili ve yıkama programı kaydedilmedi. Sistem varsayılan koşullar ile çalışacaktır (1000 rpm maksimum ve İngilizce dil). Ürününüzü yeniden programlamak.

Genellikle bu H20 hatası Hotpoint-Ariston çamaşır makinelerinde oluşur . 

Açıklamasını, nedenlerini ve çarelerini bu ayrı makaleye yerleştirmeye karar verdik.

Bu arada diğer Ariston hatalarını “ Indesit ve Ariston çamaşır makinesi hata kodları ” yazısında görebilirsiniz .

Bireysel tahliye ve sıkma modları dışında, çeşitli yıkama modlarında, yıkama modunun başlamasından yaklaşık 10-15 dakika sonra hata oluşur. 

Su giriş sistemindeki arızaları bize bildirir. Bu durumda makine kendini şu şekilde taşıyacaktır:

1. Su almayor.
2. Sürekli alıyor ve bırakıyor.
3. Çok az alıyor.

Arıza bölme sistemindeki arızalarla ilgilidir.

Hotpoint Ariston İndesit hatası H20’nin başarısızlığının olabilecek nedenleri ; 

1. Besleme şebeke veya musluğu kapalı. Set musluğunun kapalı olup olmadığını, dairenin tamamında su kaynağı olup olmadığını kontrol edin.

2. Su kaynağındaki basınç zayıf, makinenin ayrılan süre içinde doğru miktarı çevirmek için zamanı yok. Çevirme süresi sınırlıdır ve makinenin belleğine yerleştirilmiştir. Musluğun tamamen açık olup olmadığına, su kaynağındaki basıncın iyi olup olmadığına bakın.

3. Tıkalı su besleme hortumu veya besleme hortumunda tıkalı ağ filtre. Gerekirse fileyi çıkarın, durulayın. Çamaşır makinesi valfindeki plastik ağa da dikkat edin . Pense yardımıyla kendiniz alabilir ve akan su altında yıkayabilirsiniz.

4. Tanktan kendiliğinden boşalan su . Tahliye hortumunun makinenin arkasına doğru şekilde takıldığından ve hortumun ucunun kanalizasyon borusuna zemin seviyesinden en az 50 cm yüksekte yerleştirildiğinden emin olun. her zaman cihaza iliştirilmiş olan çalıştırma talimatlarında bulunur .

5. Seviye sensörü arızalı, aynı zamanda bir basınç şalteri. Bu sensör arızalanırsa makine çok su çeker, taşar. Bu durumda, servis merkeziyle iletişime geçmeniz daha iyidir.

6. Kontrol kartı arızası . Bu durumda, bir uzmana başvurmanız da daha iyidir. Bu liste Çamaşır Makinesi hata kodunuzu içermeyebilir. Çamaşır Makinenizin hata kodunu bulamıyorsanız, lütfen sayfanın en altına gidin ve aşağıdaki yorumlardan bize sorun. Çamaşır Makinesi hata kodunu size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Çamaşır Makinesi sorununuzu gidermenize yardımcı olabiliriz.

Yorum Yaz

İstanbul Beyaz Eşya Klima Kombi Servisi
"0216 471 80 95" Arayın Aynı Gün Servis Yönlendirelim.

Hızlı Servis Çağır

Formu doğru bir şekilde ileterek servis talebinde bulunabilirsiniz.

SERVİSİ ARA
WHATSAPP